PODPOROVATELÉ

Ing. Pavel Schneider

předseda výboru Jizersko-ještědského horského spolku

"Stávající systém kyvadlové lanovky je léty prověřený a odpovídá možnostem hory Ještěd. Nebourejme tedy unikátní technické dílo našich předků."

Jan Petrásek - spoluautor petice

od r. 1986 na Ještědu jako řadový vlekař, parťák, vedoucí a od r. 2001 do roku 2008 náčelník lanovek (Skalka, Černý Vrch, Pláně, Můstky), od r. 2010 náčelník lanovky na Javorníku a technický ředitel, držitel absolventských certifikátů o profesním školení v Rakousku u fy Doppelmayr (pevné a odpojitelné systémy), člen výkonného výboru Asociace lanové dopravy za Jizerské a Lužické hory, autor knihy Historky z Ještěda

Na Ještědu jsem strávil velkou část svého pracovního a profesního života. S kabinou a jejími pracovníky jsem byl     v denním kontaktu. Je to fenomén a symbol, který musí být zachován. Nemůže být nahrazen sériovkou z linky, co plní světová horská střediska. Unikát musí zůstat zase unikátem. A moc dobře vím, že to jde.

Jaroslav Rudiš

spisovatel, scenárista, hudebník a textař, mimo jiné autor ještědského románu Grandhotel a železniční komiksové trilogie Alois Nebel, držitel řady ocenění včetně ceny Jiřího Ortena a Magnesie Litery

"Lanovka na Ještěd je součástí naší historie. Jde o unikátní dílo, které k Liberci i k hoře Ještěd patří stejně jako horský hotel. Lanovka si zaslouží být opravena a zachována ve své původní historické podobě."

Ing. arch. MgA. Osamu Okamura

architekt a pedagog, bývalý děkan Fakulty umění a architektury TUL, dříve člen Komise rozvoje urbanismu, architektury a veřejného prostoru Rady MČ Prahy 7, nominátor Ceny Evropské unie za současnou architekturu – Ceny Miese van der Rohe - za Českou republiku

„Ještědská kabinová lanovka je unikátní technická památka, navíc kapacitně výborně odpovídající omezeným prostorovým možnostem Ještědu."

Mgr. Jaroslav Zeman, Ph.D.

historik architektury, památkář, spoluautor projektu Liberec/Reichenberg

Lanová dráha na Ještěd je nepochybně rodinným stříbrem města a spolu s vysílačem i jedním z jeho symbolů. Současně je nedílnou součástí této národní kulturní památky a aspiranta na památku UNESCO. Pro většinu přespolních návštěvníků metropole severu je zároveň tím, co jím po návštěvě města nejvíce utkví v paměti. To ostatně dokládá její značná popularita mezi širokou veřejností. Bylo by tudíž krajně nezodpovědné a macešské tento technický unikát nahradit banálním novodobým řešením.

Ing. Tomáš Janků

tvůrce projektu Liberec v minulosti a současnosti

Ještěd je pro mě velká srdeční záležitost. Jako liberecký patriot jsem se zabýval do hloubky nejen historií Liberce, ale i Ještědu, který považuji za nedílnou součást Liberce. Když se podívám na historický vývoj staveb na Ještědu, tak nemůžu opomenout fakt, že současná podoba lanovky prostě k Ještědu patří.


František Zeman

rodák z Vysokého, československý olympionik v severské kombinaci a hrdý ještědský sdruženář 



...obsah průběžně doplňujeme, vraťte se prosím později...

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky
Používáme cookies, abychom zajistili správné fungování a bezpečnost našich stránek. Tím vám můžeme zajistit tu nejlepší zkušenost při jejich návštěvě.

Pokročilá nastavení

Zde můžete upravit své preference ohledně cookies. Následující kategorie můžete povolit či zakázat a svůj výběr uložit.